خط کش دیجیتال میکرو اپسیلون جهت اتوماسیون سنگ شکن هیدورکن

دستگاه های سنگ شکن یا هیدروکن یکی از دستگاه های خورد کردن و دانه بندی سنگ با حجم بالا می باشد. دراین دستگاه دو قطعه مخروطی منتل و کانکیو توسط یک شافت و موتور سه فاز پرقدرت 250 کیلووات بروی هم بصورت لنگر وار می چرخند و باعث خوردشدن سنگ به دانه بندی مورد نظر می شود. تنظیم ارتفاع و فاصله دقیق بین منتل و کانکیو بسیار مهم است تا هم دانه بندی شن تولیدی رعایت شود و هم از شکستگی شافت مرکزی جلو گیری شود. در سیستم ها سنتی قدیمی عمل تنظیم ارتفاع توسط اپراتور و به صورت دستی تا روزی چند بار انجام می شود اما این مورد باعث افت کارکرد دستگاه می شود زیر منتل و کانکیو به مرور ساییدگی دارند.

اتوماسیون مدرن هیدروکن

در دستگاه های جدید فاصله بین منتل و کانکیو توسط سنسورهای اندازه گیری (خط کش دیجیتال) انجام می شود و تنظیم ارتفاع توسط یک جک هیدرولیک برقی می باشد. خط کش های دیجیتال زیادی جهت انجام اندازه گیری موجود می باشند اما یکی از نمونه های مورد استفاده خط کش دیجیتال شرکت آلمانی میکرو اپسیلون می باشد که با دقت 3 دهم میلیمتر و تا حداکثر ارتفاع 63 سانتیمتر را اندازه گیری می کند.

مشختصا فنی خط کش دیجیتال میکرواپسیلون

بازه اندازه گیری: 1 تا حداکثر 63 سانتیمتر

نوع نصب: افقی

دقت: 3 دهم میلیمتر

ولتاژ کاری: 18 تا 35 ولت

دیتا خروجی: 4 تا 20 میلی آمپر

نوع استاندارد: IP67

جنس بدنه: لوله استیل ضد زنگ و بدنه استیل

خط مش دیجیتال میکرو اپسیلون
خط کش دیجیتال میکرو اپسیلون

خط کش میکرو اپسیلون (Micro epsilon)در سه تیپ نوع اس و اف و زد  موجود می باشد و نوع اف در هیدروکن مورد استفاده می باشد. نوع اف دارای مدل های

  • EDS-200
  • EDS-160
  • EDS-250
  • EDS-400
  • EDS-630

موجود می باشد.

در تصویر پایین محل نصب خط کش دیجیتال میکرواپسیلون در دستگاه هیدروکن سنگ شکن را ملاحظه می کنید

نصب خط کش دیجیتال در سنگ شکن هیدروکن
نصب خط کش دیجیتال در سنگ شکن هیدروکن

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.