بارکد و دستگاه بارکدخوان در نرم افزار حسابداری

در نرم افزار حسابداری آسمان امکان ثبت بارکد کالا، چاپ بارکد کالاها (لیبل بارکد کالا) و همچنین ثبت فاکتور فروش با دستگاه اسکنر بارکدخوان امکان پذیر است.

به طور خلاصه امکانات بارکد حسابداری آسمان شامل:

 • ثبت شماره بارکد کالاها
 • چاپ برچسب بارکد کالاها
 • ثبت فاکتور فروش با دستگاه بارکد خوان

انواع بارکد قابل استفاده

به طور عمومی دو نوع بارکد در سیستم های نرم افزار و دستگاه های بارکد اسکنر در حال استفاده می باشد

بارکد دو بعدی یا میله ای

 • مزیت بارکد میله در ارزان بودن دستگاه اسکنر آن می باشد ولی اپراتور فروش باید دستگاه بارکد خوان را فقط در جهت صحیح برچسب بارکد کلیک کند تا کد آن خوانده شود.

  • روش اسکن بارکد 2 بعدی

   روش اسکن بارکد 2 بعدی

 • بارکد 3 بعدی با گرافیکی

  • مزیت بارکد 3 بعدی یا گرافیکی در آن است که اپراتور در هر زاویه ای با دستگا بارکدخوان کلیک کند، کد برچسب خوانده خواهد شد اما دستگاه بارکدخوان 3 بعدی تقریبا دو برابر گرانتر از دستگاه بارکد خوان دو بعدی می باشد.

انواع بارکد 2 بعدی و 3 بعدی

انواع بارکد 2 بعدی و 3 بعدی

روش اسکن بارکد 2 بعدی
انواع بارکد 2 بعدی و 3 بعدی

بارکد 3 بعدی با گرافیکی

مزیت بارکد 3 بعدی یا گرافیکی در آن است که اپراتور در هر زاویه ای با دستگا بارکدخوان کلیک کند، کد برچسب خوانده خواهد شد اما دستگاه بارکدخوان 3 بعدی تقریبا دو برابر گرانتر از دستگاه بارکد خوان دو بعدی می باشد.

انواع بارکد 2 بعدی و 3 بعدی

انواع بارکد 2 بعدی و 3 بعدی

انواع دستگاه بارکدخوان

دستگاه های بارکدخوان در انواع ایستاده، دستی، پایه دار، بی سیم و با سیم می باشند. معمولا در انبارهای بزرگ دستگهای بارکدخوان اتوماتیک دارای سیستم عامل استفاده می شود ولی در کانتر فروش فروشگاه های زنجیرای نوع 3 بعدی آینه دار استفاده می شود تا صحت کد خوانده شده دارای اطمینان بیشتری باشد. اما در صورتی که شما دارای یک فروشگاه کوچک هستید یک دستگاه بارکدخوان کوچک دارای پایه مناسب می باشد.

 

انواع دستگاه بارکدخوان

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.