ایسیو گیربکس برقی 260 زد اف

گیربکس های هیدرولیک برقی سری 260 از برند زد اف (ZF transmission) با قدرتی به مراتب بالاتر از سری 190 و 210 در کنار موتور های کومینز و ولوو 16 لیتری نصب می شوند و بیشتر در لودر های با قدرت بالاتر از معمول موجود می باشند. لودرهایی مانند هیوندای، ولوو، و دوو. این گیربکس به دلیل دریافت و پردازش قدرت زیادی از موتور و انتقال آن به چرخ های دو محور، نیاز به کنترل بیشتر و دقیق تر کلاچ دارد و به هیچ عنوان نباید با رله راه اندازی شود. در عکس زیر برد اصلی ایسیو گیربکس زد اف 260 را ملاحظه می کنید که دارای پردازنده و حافظه می باشد و همانطور که مشاهده می کنید هیچ گونه رله در آن بکار برده نشده است.

برد ایسیو اصلی گیربکس 310

مدار اصلی ایسیو گیربکس زد اف 260

در این برد که توسط مدیر و برنامه نویس نرم افزار آسمان طراحی و ساخته شده است مانند برد اصلی از پردازنده و کنترل کامپیوتری استفاده شده است و هیچ گونه رله در آن به کار برده نشده است

ایسیو گیربکس 260

این برد دارای حافظه جهت ضبط عملکرد گیربکس و دیاگ آن در هنگام تعمیر می باشد و قابل برنامه ریزی جهت نمایش تاریخ تعویض روغن هیدرولیک گیربکس و نمایش ساعات کارکرد گیربکس می باشد. همچنین این برد دارای صفحه نمایش و مانیتور می باشد تا عملکرد گیربکس ، سرعت موتور، سرعت توربین گیربکس، سرعت دنده مرکزی و سرعت حرکت لودر را نمایش دهد.

مزیت برد مدار اصلی ایسیو گیربکس

بزرگترین مزیت و در واقع علت اصلی استفاده از پردازنده کامپیوتری در ایسیو گیربکس 4WG-260 جهت کنترل دقیق و انتقال نیروی موتور به چرخ ها بدون ضربه و تقه می باشد. در واقع علت اصلی آسیب رسیدن به گیربکس با مدار رله های تقه و ضربه های شدید روی گاردن و چرخ دنده ها، ضربه و ساییدگی صفحات کلاچ و ضربه به میل لنگ موتور می باشد. اما با استفاده از ایسیو برد اصلی گیربکس این مشکلات برطرف خواهد شد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.