نرم افزار حسابداری طلا و جواهر فروشی

نرم افزار حسابداری طلا جهت کاربرد در زرگری و جواهر فروشی ها می باشد و دارای محاسبات خاص و عملکرد ویژه است که معمولا فقط جواهرفروشان ، مغازه های طلا فروشی و بنک داران طلا از آن اطلاع دارند. از جمله تفاوت عمده حسابداری طلا در نحوه محاسبه تعویض انواع طلا و فلزات می باشد. و همچنین نکته مهم روش محاسبه کارمزد تعویض و کم کردن هزینه ذوب طلا است.

نرم افزار حسابداری طلا و بنک داری طلا

در حال حاضر با همکاری آزمایشگاه طلا یکتا و طبق راهنمایی های اتحادیه طلا و جواهرات، نرم افزار حسابداری طلا  تحت طراحی و تست می باشد تا پس از تکمیل و تست توسط کاربران واقعی و تایید آنها جهت دانلود نسخه نمایشی و تست روی سایت قرار گیرد.

 

محاسبات لازم در نرم افزار طلا

محسابه تبدیل وزن طلا یک عیار به عیار متفاوت دیگر مهمترین فرمول لازم در یک برنامه حسابداری طلا و جواهر فروشی می باشد.  به عنوان مثال تبدیل 18 گرم طلای 18 عیار با درجه دقیق 750.5 به عیار 22 با درجه دقیق یک محاسبه لازم در تمامی فروشگاه های بنک داری طلا می باشد و اشتباه در این محاسبه باعث ضرر و زیان بزرگی خواهد شد.

کاربرد نرم افزار طلا

یک برنامه حسابداری طلا در فروشگاه های طلا و جواهر، ویترین داران طلا، فروشگاه ها و صندوق داران سکه طلا، بنک داری، تعمیرگاه طلا و جواهرات، کارگاه های ذوب طلا، آزمایشگاه عیارسنجی طلا و … کاربرد دارد.

در برنامه حسابداری طلا آسمان امکان محاسبه وزن تعویض طلای شکن با طلای آبشده و 18 عیار وجود دارد و همچنین امکان استفاده آن در آزمایشگاه طلا نیز هست.

محاسبه وزن معادل طلاها در حسابداری آسمان

همانگونه که مشاهده می کنید در این فرم،  به عنوان مثال تبدیل 10 گرم طلا با عیار 450 به عیار 1000 (24 عیار) و عیار 750 (عیار 18) دیده می شود. 

شما می توانید تا شش وزن طلا با عیار مختلف وارد کنید و وزن معادل آن را در عیار دلخواه و عیار 24 مشاهده کنید.

محاسبه وزن طلاهای شکن و عیار مختلف در نرم افزار حسابداری طلا آسمان

ثبت ری گیری طلا (عیار سنجی طلا) در نرم افزار حسابداری آسمان

ثبت و گزارشگری فعالیت آزمایشگاه طلا در بخش طلای نرم افزار حسابداری آسمان به طور کامل موجود می باشد و شما می توانید ثبت کامل دریافت نمونه طلا، نمونه های آزمایش شده و عیار نهایی را در آن انجام دهید. همچنین گزارش پاکت موجود نمونه طلا مشتریان و گزارش بدهی آنها امکان پذیر است.

ثبت ری گیری طلا در نرم افزار حسابداری طلا آسمان

فرم تنظیم 

پاکت چاپی توسط نرم افزار طلا آسمان را در زیر مشاهده می کنید که شامل ثبت مشخصات و تلفن ، آدرس آزمیشگاه می باشد.

فرم تنطیم ری گیری و عیار سنجی در نرم افزار حسابداری طلا

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.